مشاوره
انتخاب سمعك مناسب در رضايتمندي افراد بسيار تاثير گذار است . با توجه به تنوع سمعكها , برند هاي فراوان و كاربرهاي متفاوت سمعكها يك اديولوژيست مجرب با شناختي كه از كارخانه هاي توليد كننده سمعك و قابليتهاي آنها دارد و نيز شناختي كه از ساختمان گوش و شنوايي دارد مي تواند مناسب ترين فرد جهت انتخاب سمعك می باشد ايجاد انگيزه در استفاده كننده از سمعك و به وجود آوردن نگرش منطقي و صحيح نسبت به سمعك , هنر يك متخصص شنوايي كار آزموده است مي بايست در وهله اول در مشاوره خود با بيمار با استفاده از دانش خود جلب اعتماد و اطمينان نمايد و سپس با انتخاب مناسب سمعك بيشترين احساس رضايت را براي فرد كم شنوا فراهم كند.


ارائه انواع سمعک
دسته سمعك های مختلفی شامل سمعكهاي, داخل گوشي , پشت گوشي , استخوانی ،جيبي و عينكي بصورت نامرئي و دیجیتال در كلينيك ما ارائه مي گردد. اصول تجویز سمعک توجه به مشخصات و ویژگی های شنوايي هر فرد و در نظر گرفتن انتظارات شخص مصرف كننده می باشد. كوچكترين , مدرنترين , قوي ترين سمعكها با استفاده از جديدترين نرم افزارهاي تخصصي تجويز سمعك ارائه مي شوند .

 

تجويزحرفه ای سمعك مبني بر اصول استاندارد کلینیک های شنوایی شناسی آمریکا
دقیق ترین دستگاه تجويز سمعك (Real Ear Measurment) اندازه گيري گوش واقعي مي باشد. وقتی سمعک بر روی گوش بیمار قرار دارد، این دستگاه میزان تقویت اعمال شده توسط سمعک را اندازه گیری کرده و متناسب با میزان افت شنوایی فرد همچنین مشخصات اکوستیکی کانال گوش فرد، سمعک را در فرکانس های مختلف تنظیم می کند. بدین صورت باعث می شود تا از تقويت بيش از حد که موجب آسيب بيشتر به سيستم شنوايي مي شود و تقويت كم و نا كافي که پاسخگوي نياز شنيداري فرد كم شنوا نخواهد بود جلوگیریبعمل آید. در حال حاضر محققان شنوايي شناسي به اين نتيجه دست يافته اند كه بايد شيوه بررسي سمعك به صورت اندازه گيري گوش واقعي باشد .