جهت تعیین وقت مشاوره و یا انجام آزمایشات شنوایی سنجی با شماره های زیر تماس بگیرید.

  ۸۶۰۳۵۹۰۹ - ۸۶۳۵۹۵۳ (۰۲۱)

انواع سمعک به شرح زیر هستند:
سمعک ها بر حسب سایز، جایگاه قرارگیری در گوش ، میزان تقویت صدا به 5 دسته کلی تقسیم می شوند:
1.سمعک پشت گوشی (B.T.E)
2.سمعک داخل گوشی (I.T.E)
3.سمعک پشت گوشی با رسیور داخل گوشی(RIE)
4.سمعک جیبی
5.سمعک عینکی
6.سمعک دندانی
7.سمعک قابل کاشت


1. سمعک پشت گوشی:
سمعک پشت گوشی در پشت لاله گوش قرار گرفته و صدارا از طریق قالب به گوش می رساند. بهترین سمعک برای کودکان و اطفال هستند زیرا قابلیت اتصال به وسایل کمک شنوایی مانند FM را نیز دارند.

2. سمعک های داخل گوشی:
این سمعک ها در مجرای گوش خارجی قرار می گیرند. ساخت این گروه از سمعک ها سفارشی بوده و از نظر اندازه به سه دسته تقسیم می شوند:
الف) سمعک داخل گوش I.T.E In The Ear
ب) سمعک داخل کانال I.T.C In TheCanal
ج) سمعک کاملا داخل کانال C.I.C Completely In The Canal

الف) داخل گوشی (I.T.E):
اجزاء سمعک ITE درون پوسته ای متناسب با سایز گوش فرد قرار گرفته و جایگاه قرار گیری آن بر روی صدفه گوش خارجی و بخشی از مجرای گوش است. اجزاء سمعک های داخل گوشی مانند کنترل ها و ولوم نسبت به مدل های پشت گوشی ظریف تر است.
ب)داخل کانال (I.T.C):
این دسته از سمعک ها در ابتدای مجرای گوش جای گرفته و اصوات را از طریق رسیور به سمت پرده گوش هدایت می کنند. سایز اینگونه سمعک ها از سمعک های ITE کوچکتر بوده و برای پوشش کم شنوایی های ملایم ، متوسط و نسبتا شدید مناسب است.

ج)سمعک کاملا داخل کانال(C.I.C) :
این سمعک ها که سمعک های نامرئی نیز نامیده می شوند ، از نظر ظاهری از کوچک تری نسایز برخوردار بوده و کل اجزاء آنها درون پوسته بسیار ظریف قرار دارد که در داخل مجرای گوش جای میگیرد.
به طور کلی استفاده از سمعک های داخل گوشی (CIC,ITC,ITE) برای اطفال توصیه نمی شود زیرا قرار گیری آنها در گوش اطفال و کودکان به راحتی استفاده از سمعک پشت گوشی نیست. ضمن اینکه به دلیل رشد کودک، نیاز زود هنگام به صرف هزینه برای تعویض پوسته سمعک خواهد بود.

3.سمعک پشت گوشی با رسیور داخل گوشی (RIE):
در نگاه اول این سمعک ها مشابه سمعک های پشت گوشی هستند اما تفاوت اصلی آنها با سمعک پشت گوشی این است که رسیور (بلندگو) این سمعک ها در کانال گوش قرار گرفته است و یک تیوب بسیار ظریف( شبیه یک سیم نازک پلاستیکی) جایگزین لوله قالب موجود در سمعک های پشت گوشی شده است. سمعک های RIE انواع دیجیتال ، هوشمند و Wireless را در بر میگیرند.
استفاده از سمعک های RIE امتیازاتی نسبت به سایر سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی موسوم دارد. اولین امتیاز استفاده از این سمعک ها، تولید صدایی با کیفیت بهتر نسبت به نمونه های مشابه پشت گوشی و داخل گوشی از همان خانواده سمعک است.
امتیاز دیگر استفاده از این سمعک ها، کوچکی و ظرافت بسیار سمعک های RIE نسبت به انواع موسوم پشت گوشی بوده و از این جهت مورد استقبال قرار گرفته اند.

4. سمعک جیبی(BW):
در سمعک جیبی ، میکروفون و تقویت کننده درون محفظه ای نصب شده که در داخل جیب یا بر روی لباس قرار می گیرد. رسیور آن توسط سیمی به سمعک متصل می شود و به وسیله قالب داخل مجرای گوش فرد قرار می گیرد.

5.سمعک عینکی:
تمام قطعات سمعک در داخل دسته عینک جا سازی می شود. سمعک های عینکی بیشتر در مورد افرادی تجویز می شود که مبتلا به کم شنوایی انتقالی یا آمیخته به همراه ترشحات عفونی هستند

6.سمعک دندانی:
سمعک دندانی برای کم شنوایی های یک طرفه طراحی شده و صدا را از مسیر استخوانی منتقل می کند اما بر خلاف سمعک های BAHA ، نیاز به عمل جراحی ندارد. سایز این سمعک بسیار کوچک بوده و بر روی دندان های بالا و عقب و میکروفون آن بر روی گوش کم شنوا قرار میگیرد. میکروفون اصوات را دریافت و پردازش می کند و از طریق Wireless به گیرنده نصب شده در دهان منتقل میکند و در انتها این گیرنده از طریق ارتعاش استخوانی صدا را به گوش داخلی می رساند.

7. سمعک قابل کاشت:
افرادی که کم شنوایی حسی - عصبی در محدوده 35 تا 85 دسیبل دارند، از کاندیداهای این پروتز هستند. این پروتز شامل پردازشگر گفتاری بوده که طی عمل جراحی در زیر پوست و پشت لاله گوش قرار داده می شود.این پردازشگر به وسیله دو سیم به استخوان های گوش میانی (استخوان چکشی و رکابی) وصل می شود. پرده گوش نقش میکروفون را داشته و اصوات پس از ارتعاش پرده گوش ، به استخوانچه چکشی منتقل می شوند. سپس این ارتعاشات به وسیله سیم از استخوانچه چکشی به پردازشگر گفتار منتقل می شود. پس از تقویت و پردازش سیگنال صوتی ، به استخوانچه رکابی و سپس گوش داخلی و عصب شنوایی منتقل شده و درک می شود. این سیستم مجهز به کنترل از راه دور نیز بوده و کاربر می تواند بلندی صدا را کم و زیاد کند.


سیستم های جانبی سمعک (وسایل کمک شنوایی):
انسان امروزی با وجود دنیائی از وسایل بی سیم و بلوتوثی که پیرامونش را احاطه کرده است، خواهان امکانات بیشتری برای رویاروئی با این دنیاست. هدف از دستیابی به این امکانات تفریح و سرگرمی نیست، بلکه ارتباطات انسانی است. افراد کم شنوا نیز چنین حقی را دارند. امکان دسترسی نامحدود به دنیای ارتباطات و مکالمات، خواسته فزاینده کاربران سمعک است.


سیستم FM:
جهت اطلاعات بیشتر می توانید حضوری مراجعه نمایید.

1. سمعکتان را به دیگران قرض ندهید.
2. سمعکتان را با یک پارچه نرم ، تمیز و بدون پرز پاک کنید.
3.مراقب باشید که آب و یا مواد پاک کننده داخل سمعک نرود. سمعک را در آب فرو نبرید.
4 .از تماس لوسیون و اسپری و موادی که بعد از اصلاح صورت بکار می رود با سمعک جلوگیری نمایید.
5. گوش را مرتبا از جرم پاک کنید، جرم گوش ممکن است داخل سمعک رفته و باعث خراب شدن قطعات الکترونیکی سمعک گردد که نیازمند تعمیر و صرف هزینه هایی سنگین خواهد بود. ادیولوژیست به شما طریقه پاک کردن جرم از انتهای سمعک را آموزش خواهد داد.
6 .اگر ترشح جرم در گوش شما زیاد است، شاید نیاز باشد که حداقل سالی یک بار برای شستشوی گوش به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.
7. هرگز سمعک را در معرض رطوبت، هوای خیلی سرد و یا خیلی گرم قرار ندهید. همچنین از قرار دادن سمعک در مقابل نور مستقیم افتاب یا نزدیک رادیاتور شوفاژ و دیگر منابع گرمایی خودداری نمایید.
8. هنگام عکسبرداری ( رادیوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی) و یا درمان با دستگاه هایی که دارای هر نوع تشعشع می باشند، سمعک خود را از گوش خود خارج نمایید.
9. در هنگام استفاده از سشوار، سمعک را از گوش خود بیرون آورید.
10. هنگام استحمام و شنا کردن از سمعک استفاده نکنید.
11. سمعک را دور از دسترس اطفال و حیوانات خانگی قرار دهید.
12. برای افزایش کارآیی سمعک ، بهتر است حداقل سالی یکبار آن را برای بررسی و سرویس به محل ساخت تحویل نمایید.
13. اندازه باتری ها عبارتند ار: 675-13-312-10 . برای مشخص شدن سایز باتریها، از کدهای استاندارد برای دسته بندی آنها استفاده می شود.همیشه کدها را به یاد داشته باشید و موقع خرید باتری عینا همان را تهیه کنید.
14. هرگز باتری ها را با فشار داخل سمعک نگذارید. اگرباتری سمعک درست جا گذاری شود، درب باتری سمعک به راحتی بسته می شود.
15. عمر باتری ها از 5 روز تا 3 هفته میباشد. ( البته با توجه به سایز و مدت زمان استفاده و نوع باتری سمعک).
16. از باتری های غیر استاندارد مثل باتری ساعت استفاده نکنید.
17. همیشه یک بسته باتری نو به همراه داشته باشید. توجه داشته باشید که باتری سمعک به یکباره از کار می افتد.
18 .باتری های استفاده شده را دور بیندازید و آنهارا دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید و در صورت بلعیده شدن فورا به پزشک مراجعه نمایید.
19. مراقب باشید که هیچ نوع فشاری به سمعک وارد نشود. سمعک دستگاه ظریفی است و هرگونه فشاری می تواند موجب شکستگی جلد آن شود.
20. برای رفع اشکال سمعک خود حتما به متخصص مراجعه فرمایید. هر نوع اقدام غیر متخصصانه در تعمیر سمعک می تواند موجب خرابی بیشتر و بالا رفتن هزینه تعمیر برای شما شود.
21. هنگام گذاشتن و یا دراوردن باتری حتما پشت میز بنشینید، این امر مانع از افتادن سمعک یا باتری از دستتان بر روی زمین می شود.
22. باتری را در جای خشک و دور از آفتاب نگه دارید. از گذاشتن آن داخل یخچال خودداری کنید.

هشدار دوره ضمانتنامه صرفا در مورد هزینه های ناشی از تعمیراتی است که بر اثر سهل انگاری مددجویان ایجاد نشده باشد.قطعات داخل سمعک الکترونیکی و بسیار حساس می باشند. هر نوع رفتار نابجا با سمعک و نفوذ هر نوع جرم، چرک،آب و بخار به داخل آن می تواند قطعات سمعک را به سرعت از کار بیندازد. لطفا مراقب هزینه های احتمالی باشید.

نحوه ی مراقبت و نگهداری از سمعک:

سمعک های پشت گوشی:
* با یک پارچه خشک، سمعک و قالب آن را تمیز نمایید. هرگز خود سمعک را نشویید.
*مطمئن شوید که هیچ جرمی داخل دهانه ی سمعک و یا قالب نشده باشد زیرا این امر موجب کاهش تاثیر و عملکرد سمعک می شود.
*هنگامی که از سمعک استفاده نمی کنید، مخصوصا شب ها، در باتری را باز بگذارید.


نحوه ی نگهداری از قالب سمعک:
*قالب سمعک باید بطور منظم شستشو داده شود.
*قالب را از سمعک جدا کنید و سپس با صابون و آب نیمه گرم بشویید. از مواد شوینده ی قوی برای این منظور استفاده نکنید.
*قالب را با آب شستشو داده و سپس آبکشی نمایید.
*ممکن است قطراتی از آب ، داخل قالب و یا لوله ی آن باقی بماند، در این موارد وسایل خاصی برای دمیدن هوا در اختیار شنوایی شناس قرار دارد که به کمک آن می توان قطرات آب را خارج کرد.
*قبل از اتصال مجدد سمعک به قالب و لوله آن ، اطمینان حاصل کنید که قالب و لوله کاملا خشک شده باشد.


سمعک های داخل گوشی و داخل کانال:
جرم تولید شده در کانال گوش می تواند موجب بسته شدن و گرفتگی دهانه سمعک گردد. به منظور تسهیل در پاک کردن این جرم ها، سمعک ها مجهز به سیستم های محافظت در برابر جرم گوش می باشند که برای خارج کردن سریع و راحت جرم گوش طراحی شده اند.

شواهد نشان می دهد که نوزادان دارای شنوایی نرمال، در سن 1 ماهگی تا 2 ماهگی صدای افراد دیگر را از صدای مادر خود متمایز می کنند. زمانی که نوزادان نرمال به مدت 6 ماه در معرض گفتار قرار می گیرند ، توانایی تمایز صداها و الگوهای ریتمیک زبان Native را از زبان های دیگر کسب می کنند. در سن 7 تا 10 ماهگی علیرغم تفاوت هایی که نوزادان در جنس ، فرکانس پایه و فرکانس های فرمنت نشان می دهند توانایی صحبت کردن با دیگران را به دست می آورند. در سن 12 ماهگی اولین واژه ها پدیدار می شوند. از این گفته ها می توان نتیجه گرفت که تشخیص و مداخله ی زود هنگام کاهش شنوایی از اهمیت قابل توجهی برخودار است. ادیولوژیست ها به کمک برنامه های غربالگری ، کاهش شنوایی را در اولین روزهای زندگی کشف می کنند. اما این امکان وجود دارد که میزان و شکل کاهشی شنوایی تا سالیان سال بعد از تولد کشف نشود. با این حال اطلاعات جدید نشان می دهد که عملکرد بچه هایی که قبل از 6 ماهگی در برنامه ی مداخله شرکت می کنند نسبت به بچه هایی که دیرتر در این برنامه ها شرکت می کنند بهتر است. بنابراین اینکه تقویت تا زمان تکمیل شدن اطلاعات ادیولوژی رفتاری به تاخیر بیافتد معقول و منطقی نیست.
زمانی که کاهش شنوایی قبل از کسب زبان پدیدار می شود هدف از تقویت آسان کردن رشد گفتار و زبان است.
بچه های کم سن و سال دانش معنایی کاملی ندارند.
برای کودکانی که سن آنها کمتر از 6 ماه است معمولا نخستین وسیله ی شنوایی مناسب با استفاده از اطلاعات به دست آمده از پتانسیل های برانگیخته ی شنوایی کشف می شود.
تشخیص کاهش شنوایی در نوزادان و بزرگسالان مجموعه ای از روش های تست را شامل می شود. برای کودکانی که سن آن ها کمتر از 6 ماه است این تست ها شامل ASSR ، ABR ، OAE و اندازه گیری های ایمیتانس است.
در سن 6 ماهگی علاوه بر تست ABR تست VRA نیز انجام می شود. ( البته این امکان وجود دارد که در این سن از ABR استفاده نشود. در سن 24 تا 30 ماهگی از تست ادیومتری بازی یا CPA استفاده می شود. در هر دو روش VRA و CPA با استفاده از هدفون های اینسرت و سوپراورال می توان به آستانه های خاص هر گوش رسید.
مطالعات نشان می دهد که حتی کاهش شنوایی ملایم رفتار و عملکرد بچه های مدرسه ای را تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه بر این، بچه های مبتلا به کاهش شنوایی دارای محدودیت هایی در فرکانس های بالا و بچه های مبتلا به کاهش شنوایی یک طرفه مشکلاتی در شنیدن مخصوصا در شرایط محیطی دشوار دارند. مطالعات گوناگون نشان می دهد که تقریبا 30 تا 35 درصد از بچه های مبتلا به کاهش شنوایی یک طرفه حداقل دارای نمره ی اول ( میان پیش دبستانی ها ) و نمره ی ششم می باشند.
به هنگام توصیه ی وسیله ی شنوایی برای نوزادان و کودکان کم سن و سال باید به چندین فرض اهمیت داد. به طور کلی فیتینگ دو گوشی سمعک پشت گوشی استاندارد است. کوچکی اندازه، دوام بالا و استفاده ی آسان از خصوصیات ضروری سمعک هاست. سمعک های پشت گوشی یا BTE معمولا از ایمنی و پایداری بالایی برخوردار است. رشد گوش های نوزادان انتخاب سمعک BTE را تحت تاثیر قرار نمی دهد. کوچکترین بچه ها دارای گوش هایی هستند که به حد کافی بزرگ نیست و لذا سمعک های CIC ، ITC و ITE برای این بچه ها مناسب نیست. در مواردی که کانال گوش به حد کافی بزرگ است خطر ایمنی برای بچه های فعال (Active ) بالاست.
علاوه بر این رشد سریع کانال گوش در سال های اول زندگی ساخت مجدد تنه ی سمعک را به همراه دارد. معمولا یک سمعک پشت گوشی که به یک قالب متصل است و از مواد نرم ساخته شده است ، ایمنی بالایی دارد. سمعک های پشت گوشی به تعمیرات کمتری نیاز دارند و با سیستم های FM وسایل کمکی دیگر سازگاری بیشتری دارند. معمولا سمعک های جیبی کمتر استفاده می شوند؛ مگر اینکه به هیچ وجه نتوان فیدبک اکوستیکی را کاهش داد. حتی هنگامی که دو گوش از نظر قرینگی اختلاف قابل توجهی با یکدیگر دارند، فیتینگ دو گوشی مناسب تر از فیتینگ یک گوشی است. به هنگام وجود یک عارضه ی واضح در گوش مانند آترزی یا به هنگام عدم وجود شنوایی در یک گوش فیتینگ تک گوشی ضروری است. هنگامی که فرآیند فیتینگ فقط براساس نتایج ABR صورت می گیرد استفاده از دو سمعک ضروری است زیرا عدم وجود پاسخ در تست ABR نشان دهنده ی عدم شنوایی نیست. هنگامی که تست رفتاری شواهد زیر را نشان می دهد استفاده از فیتینگ یک گوشی مناسب تر است:
1) مبتلا بودن یک گوش به anacusis ( کری کامل )
2) کوچک بودن محدوده ی پویایی
3) کاهش عملکرد یکی از گوش ها به هنگام فیتینگ دو گوشی ، در برخی موارد استفاده از سیستم FM در طول سه سال اول زندگی ضروری است.
به هنگام استفاده از سیستم FM نسبت سیگنال به نویز (S/N) تا حد 18 دسی بل پیشرفت می کند. استفاده ی انتخابی از سیستم های FM در محیط های غیر آناتومیک ( مانند مغازه های پیاده رو ، ماشین های سفر، پارک ها و باغ وحش ها) شنوایی و رشد زبان را برای بچه های مبتلا به کاهش شنوایی بهبود می بخشد.

کلینیک شنوایی دانیال برای سمعک های ارئه شده خود 2 سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش در نظر گرفته است.مراقبت از سمعک
اگر شما از سمعک‌ (پشت گوشی (BTE)، داخل گوشی(ITE) و یا داخل کانال(CIC) ) استفاده می نمایید، نظافت روزانه آنها برای اطمینان از عملکرد مناسب این سمعک‌ها بسیار ضروری می باشد.
در ذیل چندین توصیه ساده ذکر شده است که شما باید بطور منظم آنها را بکار گیرید:

سمعک‌های پشت گوشی
- با یک پارچه خشک، سمعک و قالب آن را تمیز نمائید. هرگز خود سمعک را نشوئید!
- مطمئن شوید که هیچ جرمی، داخل دهانه سمعک و یا قالب نشده باشد زیرا این امر موجب کاهش تأثیر و عملکرد سمعک می‌گردد.
- هنگام عدم استفاده از سمعک خصوصاً شبها، در باتری را باز بگذارید تا جریان هوا در آن برقرار گردد.

چگونگی شستشوی قالب گوش
- قالب سمعک باید بطور منظم شستشو شود.
- قالب گوش را از سمعک جدا کنید.
- قالب را با صابون و آب نیمگرم بشوئید. از مواد شوینده قوی برای این منظور استفاده نکنید.
- قالب را با آب شستشو داده و آبکشی نمایید.
- ممکن است قطراتی از آب، داخل قالب گوش و یا لوله آن باقی بماند.
در این موارد، وسایل خاصی برای دمیدن هوا در اختیار متخصص سمعک شما قرار دارد که قطرات آب را خارج می نماید.
- قبل از اتصال مجدد سمعک به قالب گوش و لوله آن، اطمینان حاصل کنید که قالب و لوله کاملاً خشک شده باشند.
سمعکهای داخل گوشی (ITE) و کاملاً داخل کانال (CIC):
جرم تولید شده در کانال گوش شما، می‌تواند موجب بسته شدن و گرفتگی دهانه سمعک گردد. به‌منظور تسهیل در پاک کردن این جرم ها،از سمعک‌های داخل گوشی اتیکن مجهز به یکی از سیستم‌های محــافظـت در برابر جــرم گوش می‌باشــند کـه عبــارتـند از ،No Wax
Micro Wax Busterو یاWax Buster که برای خارج نمودن سریع و راحت جرم گوش طراحی شده‌اند.

کاهش نویز در 3 سطح

از بین بردن نویز به صورت کاملا یکپارچه در سمعک های پرسنا صورت می گیرد در حالی که ممکن است شما اصلا متوجه این اتفاق نشوید .این سطوح متفاوت عبارتند از :

1. نویزهای دائمی: مانند صدای فن کامپیوتر یا صدای وزوزهای مداومی که از یخچال شنیده می شود .
2. نویز های بین گفتار: کاهش نویز بین فاصله ایی که در هنگام صحبت کردن به وجود می آید .
3. نویز های ناگهانی: هنگامی که صداهای بلند ناگهانی به وجود می آیند ، به سرعت بهره کاهش می یابد تا از ناراحتی و آسیب جلوگیری شود.

محافظ فیدبک

دیگر نگران سوت زدن سمعک خود نباشید.محافظ فیدبک پرسنا ترس از خجالت زده شدن را از زندگی شما پاک می کند . تمام محصولات ما تا آخرین حد ممکن توانایی حذف فیدبک را دارند.محافظ فیدبک به صورت فعال فیدبک را از بین می برد یعنی فیدبک را شناسایی کرده و آن را دنبال می کند و نابود می سازد. و این کار را در طیف وسیعی از فرکانس ها انجام می دهد.

مدار تقویت گفتار

گفتار سیگنال پیچیده ای است که به طور مداوم در حال تغییر می باشد و دامنه وسیعی از فرکانس ها را در خود جای داده است. آیا به دنبال سمعکی هستید که بتواند همراه با این تغییرات پیش برود؟ مدار تقویت گفتار، از سیستم فشرده سازی ای استفاده می کند که به وسیله آن شما می توانید به صداهای بم و زیر و کم و زیاد به راحتی در طول یک مکالمه گوش دهید .
تغییرات ناگهانی که در سطوح سیگنال به وجود می آید به صورت خودکار توسط ریز پردازنده هایی که وجود دارند تنظیم می شوند. بنابراین نیازی نیست که به طور مداوم ولوم سمعک را کنترل کنید .
موفقیتی که در این سیستم های اتوماتیک وجود دارد باعث شده است که سمعک های خانواده EVOK کنترل دستی نداشته باشند . ما می خواهیم که شما همواره در مکالمات به راحتی شرکت کنید و هیچ وقت صداها را کم یا زیاد نشنوید.

سیستم میکروفون متمرکز

میکروفن های جهت دار سطح گیرایی و درک را با استفاده از گوش دادن به صدای محیطی و اطراف بهبود می بخشند. سمعک های پرسنا در زمان نیاز به صورت خودکار به این حالت تغییر می کنند. برای کمک به بهبود فهم صدا در نویز تمرکز اولیه سمعک به روی دریافت گفتار در میان نویز هاست .

ثبت اطلاعات

ثبت اطلاعات یک ابزار مشاوره برای متخصصان فیتینگ سمعک است که به معاینه بیمار و استفاده از بهترین امکانات برای بیمار کمک می کند. اطلاعاتی که ثبت می شوند شامل موارد زیر می باشند :
• مدت زمانی که از سمعک استفاده شده است .
• تغییرات حافظه: چقدر از هر برنامه استفاده شده است .
• مقدار باتری: زمان مصرف باتری را نشان می دهد.

پوسته مقاوم در برابر رطوبت و چربی

طراحی شده برای زندگی!
پوسته Hydroguard باعث به وجود آمدن حفاظی بسیار موثر برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به درون سمعک می شود. به دو روش محافظت صورت میگیرد, بعضی از پوسته ها ضد رطوبت و چربی هستند و در بعضی مدل ها هم محل قرارگیری میکروفون به گونه ای است که باعث می شود آسیب پذیری سمعک در موقعیت های مختلف کم شود. محافظت های بیشتر شامل یک پوشش مقاوم در برابر رطوبت برای حفاظت از مدارات داخلی می باشند. این ها تدابیری است که Persona medical برای افزایش طول عمر سمعک اندیشیده است .

Telesolution

سمعک های پرسنا به قابلیت Telesolution اتوماتیک مجهز شده اند که توانایی سوییچ شدن بر روی حالت تلفن و اعمال مناسب ترین تنظیمات برای شنیدن صدا است که باعث مکالمه ای راحت و روان می شود. لذت ارتباط با عزیزان راه دور خود را، دوباره تجربه کنید.

وسیله ی الکترونیکی است که توسط باطری کار می کند و باعث تقویت صدا می شود .این وسیله از سه قسمت اصلی تشکیل شده است : میکروفون ،تقویت کننده و رسیور .
میکروفون امواج صوتی دریافت شده را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند .تقویت کننده که یک آمپلی فایر خیلی پیشرفته می باشد ،سیگنال های الکتریکی را تقویت می کند .رسیور ،بلندگو خیلی کوچکی است که سیگنال های الکتریکی را به امواج صوتی تبدیل کرده و به گوش انتقال می دهد .
تکنولوژی سمعک ها هر روز پیشرفته تر می شود .امروزه سمعک های دیجیتال بطور اتوماتیک صداهای اطراف ما را تنظیم می کنند ،بطوریکه صداهای آهسته برای ما قابل شنیدن باشد و صداهای خیلی بلند آزاردهنده نباشند و به گوش آسیبی نرسانند .سمعک ها وسایل الکترونیکی کوچکی هستند که می توانند به طرز شگفت انگیزی زندگی شما را تغییر دهند .

فرآیند انتخاب، تنظیم، تایید و پایش سمعک برای بزرگسالان معمولا نیاز به چهار جلسه دارد. اولین جلسه شامل ارزیابی جامع ادیولوژیکی، مشاوره و ارزیابی انگیزه ی بیمار به صورت غیر رسمی نسبت به سمعک می باشد.
جلسه ی دوم شامل اندازه گیری قضاوت بلندی برای تن خالص در نزدیک پرده‌ی گوش، مشاوره راجع‌ به گزینه های تنظیم، گرفتن قالب و به دست آوردن اندازه های نتایج بدون سمعک مثل پرسش‌نامه‌های COSI یا WUO می باشد.
به اقتضای زمان، اولین و دومین جلسه می تواند در یک جلسه تمام شود.
جلسه سوم شامل ارزیابی عملکرد گوش واقعی (با سمعک) و بدست آوردن قضاوت بلندی برای سمعک در سیگنال گفتاری است. این جلسه شامل مشاوره راجع به نحوه ی استفاده و مراقبت از سمعک هم می باشد. به علاوه ظرف دو روز کاری با بیمار تماس گرفته می شود تا عکس‌العمل های ابتدایی بیمار نسبت به تنظیم مشخص شود. اگر مشکلی وجود داشته باشد بیمار بلافاصله جهت حل مشکل می تواند به کلینیک مراجعه کند. جلسه نهایی تقریبا سی روز بعد از تنظیم اولیه انجام می شود که شامل اجرای پرسش‌نامه COSI با سمعک یا WUO می باشد. این جلسه می‌تواند شامل Fine tuning (تنظیم دقیق) سمعک در پاسخ به استفاده ی چهار هفته‌ای از سمعک باشد.