در این مقاله قصد داریم در مورد تکنولوژی بلوتوث و مزایای آن در سمعک صحبت کنیم
با آمدن تکنولوژی بلوتوث در سمعک، ارتباط سمعک  با لوازم صوتی و تصویری (رادیو، تلویزیون، دستگاه پخش موسیقی) به راحتی میسر شد.
در ادامه به برخی از مزایای تکنولوژی بلوتوث در سمعک میپردازیم:

 •  از مزیت های بزرگ تکنولوژی بلوتوث؛ ارتباط دو سمعک با هم برقرار شد، یعنی وقتی شما ولوم گوش راست را کم می کنید، ولوم در گوش چپ هم کم می شود!
  به چه علت باید این اتفاق بیافتد؟ به علت اینکه بالانس صدا بهم نخورد و شنوایی دوگوشی متوازنی داشته باشید
 • وقتی تلفن همراه خود را روی سمعک گوش چپ میگذارید، سمعک گوش راست هم روی حالت تلفن میرود و شما تلفن را به صورت دو گوشی می شنوید؛ یعنی ایده ال تر از یه فرد هنجار!
  بیشتر مدل های سمعک کلینیک دانیال به راحتی به تلفن همراه شما متصل می شوند و شما بدون خستگی می توانید مکالمه های طولانی مدت دو گوشی داشته باشید.
  در سمعک های های پیشرفته کلینیک دانیال از یک رابط گردنی استفاده می شود و شما دیگر نیاز ندارید که حتی تلفن همراه را روی گوش قرار دهید. با این تکنولوژی شما می توانید تلفن همراه خود را درون داشبورد یا اتاق قرار دهید و هر موقعه که تلفن شما زنگ بخورد شما متوجه می شوید و با فشار دادن دکمه ای که بر روی رابط گردنی قرار دارد، می توانید بدون نزدیک کردن تلفن همراه به گوشتان به مکالمه بپردازید.

 

تکنولوژی بلوتوث در سمعک

 

 • برقراری ارتباط سمعک با تلویزیون به راحتی میسر می شود. به این گونه که یک رابط تلویزیون به تلویزیون وصل می شود و صدای تلویزیون را تبدیل به بلوتوث می کند و پخش می کند. برخی از سمعک ها مدار گیرنده بلوتوث داخل برد خود سمعک قرار دارد و در بعضی از مدل های سمعک ها نیاز است که از یک رابط گردنی استفاده شود و این وسایل صدای بلوتوث شده را دریافت می کنند و شما صدای تلویزیون را بدون کوچکترین نویزی دریافت می کنید و می توانید بلندی صدا را بدون اذیت کردن اطرافیان روی هر درجه ای که دوست دارید تنظیم کنید.
  در این تکنولوژی، فرد دیگر لازم نیست که کنار تلویزیون بشیند و می تواند تا فاصله 10 متر از تلویزیون فاصله بگیرد.
 •  به راحتی می توانید موسیقی مورد علاقه خود را بدون هیج صدای اضافه ای گوش دهید. این تکنولوژی این امکان را به شما می دهد که موسیقی موردعلاقه خود را را به صورت دوگوشی و در فاصله ای دور (حداکثر 10 متر) از پخش کننده خود ( تلفن همراه، لب تاپ، تبلت و ... ) پخش کنید و از گوش دادن به موسیقی لذت ببرید.
 •  این تکنولوژی کاربردی به محصلین هم کمک زیادی کرده است، بدین صورت که در کلاس های درس اغلب صداهای ناخواسته زیادی وجود دارد و فرد کم شنوا در بسیاری از مواقع مفهوم مطالب تدرس شده را به علت نشنیدن و خستگی ناشی از سر و صدای اطراف خوب متوجه نمی شود و مشکلات تحصیلی در افراد کم شنوا رایج است، اما با استفاده از این تکنولوژی می توان چنین مشکلاتی را به حداقل کاهش داد؛ بدین صورت که استاد یک میکروفون روی لباس و نزدیک دهان نصب می کند که این میکروفون صدای استاد را می گیرد و تبدیل به سیگنال های بلوتوث می کند و به مدار سمک فرد کم شنوا ارسال می کند و فرد کم شنوا صدای استاد را بدون کمترین نویز و با وضوح بسیار بالا می شنود. در بعضی از مقالات اخیر استفاده از این تکنولوژی را برای بچهای دبستانی الزام دانسته اند و معتقدند که استفاده از این سیستم بر روی عملکرد کودک تاثیر بسزایی دارد.
 • تکنولوژی بلوتوث در سمعک در استفاده از بعضی رادیوهایی که می توانند سیگنال صوتی را به بلوتوث تبدیل کنند هم وارد شده است. بدین منظور یک رابط رادیو به رادیو وصل می شود که سیگنال صوتی رادیو را به سیگنال بلوتوث تبدیل می کند و به مدار سمعک ارسال می کند. سمعک های دیجیتالی که مدارات بلوتوث درون بردشان تعبیه شده باشد، به راحتی می توانند ای نسیگنال بلوتوث را دریافت و به سیگنال صوتی تبدیل کنند و به فرد تحویل دهند و فرد استفاده کننده از سمعک صدای صاف بدون نویزی را دریافت می کند که اکثر سمعک های کلینیک دانیال از چنین قابلیتی برخوردارند. این تکنولوژی برای افراد مسنی که بیشتر وقت خود را کنار رادیو سپری می کنند ابزار بسیار کارآمدی است فرد به راحتی می تواند از برنامه های رادیو با صدایی دلنشین استفاده کند.

به طور کلی، تکنولوژی بلوتوث تحولی عظیم در صنعت سمعک قلمداد می شود که تمامی بیماران می توانند به راحتی از مزایای آن استفاده کنند.

بسیاری از سمعک هایی که در کلینیک دانیال تجویز می شوند مجهز به مدارات بلوتوثی هستند و شما می توانید به راحتی از شنوایی دو گوشی لذت ببرید.
برای مشاوره سمعک و استفاده از خدمات کم نظیر کلینیک دانیال می توانید با شماره ی 02186035953 تماس بگیرید و نسبت به تعیین وقت اقدام فرمایید.